Avatar 1
Czym jest implant?
Najprościej rzecz ujmując implant to tytanowy korzeń zęba, wstawiany w miejsce utraconego. Implant wykonany jest z tytanu i ze względu na swoją biokompatybilność nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce, co pozwala mu na szybkie zrośnięcie się z kością i czyni go bardzo stabilnym podłożem dla przyszłego zęba. Do niego przymocowuje się koronę zęba, wyglądającą tak samo, jak korony naturalnych zębów.

Zalety implantów

 1. Implanty zębowe mogą poprawić niemal każdy uśmiech, nawet jeśli naturalne zęby zostały utracone.
 2. Implanty zapewniają Państwu pełny komfort tak fizyczny jak i psychiczny - ładny wygląd dzięki zachowaniu naturalnego, zdrowego zgryzu

Pozwalają uniknąć kłopotów związanych klasyczną, ruchomą protetyką. Są one wykorzystywane w miejsce tradycyjnej stomatologii takiej jak:

 1. Protezy ruchome - bardzo częstym powodem, dla którego ludzie decydują się na implanty jest brak komfortu noszenia protezy ruchomej.
 2. Mosty - Jeżeli brakuje nam jednego lub dwóch zębów, wtedy tradycyjnym zastosowaniem w stomatologii jest most. Jednak w przypadku mostu należy oszlifować zęby po obu stronach luki (często szlifowane są zdrowe zęby).
Avatar 2
Warianty zastosowania implantów
Korona na implancie
 • Korona cyrkonowa - Stała, pełnoceramiczna - spośród wszystkich koron najmocniejsza i najtrwalsza
 • Korona chromo-kobaltowa

 • Implant - wszczepiany natychmiast po usunięciu zęba
  Wszczepienie implantu w trakcie tego samego zabiegu co usunięcie zęba. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla pacjenta.
  Zabieg ten pozwala na uniknięcie zaniku kości w miejscu usuniętego zęba. W praktyce zastosowanie jest zwykle ograniczone do zębów jednokorzeniowych.

  Dwa implanty z zatrzaskami kulkowymi i protezą - komplet
  Poprawia komfort użytkowania protezy, Doskonałe rozwiązanie przy trudnościach z jej utrzymaniem.

  Łącznik pelnoceramiczny na implancie Łącznik implantologiczny ( filar protetyczny) - element łączący śrubę implantologiczną z koroną porcelanową.